tam bir genç
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tam bir genç

tam bir genç'in adresi bir forum!!!!!!!!!

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

empires 2 oyun açıklaması

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

empires 2 oyun açıklaması Empty
MesajKonu: empires 2 oyun açıklaması   empires 2 oyun açıklaması I_icon_minitimeSalı Eyl. 30, 2008 6:40 am

Saatlerce ekrana yapışmalar, sabahlamalar, takımlar, kimin daha iyi olduğunun kavgaları, olmayan Türkler, savaşlar ve elbette köylülerin ünlü sözü "Oklama!"lar... İşte biz Microsoft Games'in oyununu böyle tanıdık. Bize az da işkence çektirmedi Age of Empires hani. Zone'da az mı "Coni" ve "Heri" yendik sabahlara kadar. Neredeyse gözlük takmama neden olacaktı bu oyun açıkcası. Bütün bunlara ne denir? "Oklama!" denir. Bir de ikincisi çıkacak diye bizi aylarca bekletmesinler mi?

Hele görüntülere ve en sonunda bir oyunda olan (Civilization'da bile yoktu) Türkler'e baka baka ağzımızın suyunu akıttılar. Tam sürümü diye piyasaya çıkan betası çoğu kişide hayal kırıklığı yaratsa da Age of Empires 2: Age of Kings bir geldi, pir geldi. Zone'da kapışmalara geri dönüldü, Internet Cafelerde Starcraft'ın popülaritesini azalttı... Ve bizi de kendisine köle etti. Peki nedir bizi bu kadar heyecanlandıran?

Oyun sizi muhteşem atmosferine demodan sokuyor. Hele o şahın düşüşü yok mu? Ah ah aklıma Osmanlı'nın çöküşü geldi ama siz boş verin beni, oyuna konsantre olun. Oyunun ana menüsünün resimlendirildiğini ve çok hoş bir atmosfere sokulduğunu belirtmek lazım. Müziği de çok şık olmuş ama bana AoE'nin müziğini anımsatıyor. Menüde neler mi var? İşte bunlar:

Single Player: Tek kişi oynamak için. Antrenman için ideal.
Multiplayer: Bunu biliyorsunuz herhalde çok kişili, telefon bağlantılı oyunlar için.
Learn to Play: Buna diğer oyunlarda genelde "Tutorial" deniyor. Size oyunu oynamayı öğretiyor...
History: Yoğun istek üzerine konulmuş bir bölüm. Bir nevi tarih ansiklopedisi. Uzun ve iyi İngilizce gerektiren bir bölüm. Her ırkla ilgili bilgi içeriyor.
Options: Ayarlar; Çözünürlük, adınız, ses ayarları.
Map Editor: Size kendi haritanızı yapma imkanı veren bölüm.
Zone: www.zone.com'a yani Microsoft'un oyun sitesine giriş imkanı veriyor. Eğer tanımadığınız kişilerle oynamak istiyorsanız ideal. Turnuvalara bekleriz.
Exit: Ben bulamadım belki siz bulursunuz ne olduğunu...

Single Player'da seçebileceğiniz pek çok seçenek var. Bunlardan ilki Campaign seçeneği. Size gerçek tarihten altı senaryo oynayabilme olanağı sunuyor. Random Map ise en çok oynanan bölüm. Size kendi seçtiğiniz özellikte ve zorlukta oynama imkanı sunuyor. İstediğiniz ırkı seçiyor haritanın nasıl olduğunu ayarlıyor ve kaç kişi oynayacağınız gibi bir sürü seçeneğe hükmediyorsunuz.
Regicide isimli bölümde siz de varsınız bir kral olarak (göbeğine dikkat edin çok seksi...) ve bir kaç bina veriliyor size. Kendinizi korumak için verilen kale gibi. Death Match seçeneği ise had safhada kaynaklar ile ölümüne savaş yapmak isteyenler için. Custom Campaign ve Custom Screnario seçeneklerinde ise kendi yarattığınız haritayı ya da senaryoyu oynuyorsunuz. Ve elbette son olarak da Saved Games seçeneği var, kayıtlı oyunu yüklemek için...

Multiplayer seçeneklerine gelince... Burada 5 tane bağlantı türü var;

IPX Connection for DirectPlay: IPX bağlantısı yolu ile,
Internet TCP/IP Connection for DirectPlay: Internet üzerinden oynuyorsunuz. Başkasının kurduğu oyuna “Join” olabilmeniz mümkün.
Local (LAN) TCP/IP Connection: Biz en çok bunu kullanırız arkadaşlar arasında. Aramızdan birimiz oyun kurar. Bu oyun onun adını alır. Mesela nicki A ise A's Game olarak bir oyun çıkar siz de ona Join olursunuz. Cafelere tavsiye edilir.
Modem Connection for DirectPlay: Oyuncu diğer oyuncuyu modem aracılığı ile arar. Diğeri de cevap verir ve birbirlerine bağlanırlar. Sonuç olarak bir oyun kurup oynarlar.
Serial Connection for DirectPlay: Bu da arada Serial bağlantı olursa oynayabileceğiniz bir oyun tarzı.

Ana menüdeki ZONE bölümüne gelince... Bu da dediğim gibi Microsoft'un Internet üzerinden oynayabilmemizi sağlayan oyun sitesi. Burada oynayabilmek için öncelikle bir form doldurmanız ve uzun sayılabilecek bir download yapmanız lazım. Her girdiğinizde nickinizi password ile aktif hale getirmelisiniz. Bu sitede yüzlerce oyun seçeneği var. (Tavladan tutun, Rainbow Six'e...) Her oyunun oynanabilmesi için ayrı bir download gerekiyor. Ama uzun ama kısa...

Her şey bittiğinde kurulu olan odalardan birine giriyorsunuz veya kendi oyununuzu kuruyorsunuz ya da kurulu bir oyuna katılıyorsunuz. Biz burada yabancılara kök söktürüp, şanlı Türk' ün adını burada bile duyurduk. Artık korkulan isimler haline geldik. Ama ben buraya uzun zamandır girmiyorum, çünkü oyun diğer MultiPlayer seçeneklerine göre daha yavaş çalışıyor. Bu kadar uzun açıkladım çünkü kafanızda en ufak bir soru işareti bile kalmasın istedim...

Evet işte oyunumuz böyle. Ama bu elbette oyunun ana hatları. Oyunun oynanışından ve stratejilerinden burada bahsetmemeyi seçtim çünkü ileriki günlerde AoK ile ilgili bir Strategy Guide yapacağız. Ve ben size orada oyundaki en etkili stratejilerden, ünitelerin birbirleri ile ilişkilerine her şeyi uzun uzun anlatacağım. Tüm bunları öğrendiğinizde artık ustalaşmak ya da çaylak kalmak sizin becerinize ve öğrendiğinizi ortaya koyabilmenize kalıyor. Belirtilmesi gereken son noktalardan biri de mesela Starcraft'ta çok önemli olan bir nevi el çabukluğu diyebileceğimiz "Fast Clicking" olayının AoK'de daha arka planda kalması.

Sizin henüz oyun başından kurmaya başlayacağınız (Oyun başına çok dikkat edin! Bazen her şey ona bağlı olarak gelişiyor.) stratejiniz karşı taraftan üstünse oyunun favorisi olursunuz. "Micro Management" yeteneğiniz olmasa bile ekonominiz karşı tarafınkinden üstün olduğu için rakibiniz sizin asker üretme hızınıza ve sayınıza yetişemez.

Bu uzun tanıtım yazısından sonra oyunu kavradığınızı umuyorum. Aslında sonlarda bahsettiğim oyundaki stratejilerle ilgili bir kaç nota Strategy Guide'da yer vermeyi düşünüyordum ama biraz da oynanış tarzını anlamanızı istedim. Age of Empires hastaları eğer bu oyunu kaçırırsanız vay sizin halinize! Bu arada eğer oyunu benimle oynamak isteyen olursa mail atmanız yeterli. Gerisini hallederiz... Unutmayın strateji hayatımızın her alanındadır. Strategy Guide'da buluşmak üzere...

Oynanabilirlik: %95
Grafik: %90
Ses: %85
MultiPlayer: %100
Genel: %95

empires 2 oyun açıklaması 9-895_3
http://tam1genc.yetkinforum.com
Admin
Admin
Admin

empires 2 oyun açıklaması Empty
MesajKonu: Geri: empires 2 oyun açıklaması   empires 2 oyun açıklaması I_icon_minitimeSalı Eyl. 30, 2008 6:41 am

empires 2 oyun açıklaması Age%20of%20Empires%202empires 2 oyun açıklaması AGE_OF_EMPIRES_2:_GOLD_EDITION-1
http://tam1genc.yetkinforum.com

empires 2 oyun açıklaması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Age Of Empires 3 Hileleri
» Counter-Strike 1.6 Oyun Taktikleri